#1 2008-08-27 09:42:24

Dawid

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 1401
Punktów :   

Kategorie

Szefowie danych działów proszeni są aby przedstawiali listy działów, jakie powinny być w ich pionach. Pamiętajcie, aby były one jakieś innowacyjne. Takie niepowtarzalne. Nazwy mogą być podobne, jak na innych stronach, ale może jakieś zabiegi słowne.

Offline

 

#2 2008-08-27 11:56:06

Phantom

Nowy użytkownik

5477037
Call me!
Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 1

Re: Kategorie

AKTUALIZACJA 02/09/2008
Moja działka to dział Technika i moja też -> dopisał Dawid - ty tam tylko sprzątasz ->Dopisał Phantom

Osobiście wolałbym żeby ten dział nazywał się Gry i Technologie lub Gry i Technika w skrócie GiT

Działy:

Recenzje - standardowo recenzje gier (czytelnicy powinni mieć możliwość oceny gry)
Zapowiedzi - zapowiedzi gier ew sprzętu
Testy Sprzętu (czytelnicy powinni mieć możliwość oceny sprzętu)
Wideoteka
Publicystyka - Różnego rodzaju wypociny
Wiadomości - to zamiast newsów
Gry Flash
Encyklopedia
Redakcja - tutaj będę dodawał ludzi którzy są redaktorami i tych którzy regularnie wspierają dział GiT

I tak chciałbym żeby dział recenzje był poukładany alfabetycznie. W sensie że u góry jest lista literek - wybierasz i  wyświetlają się recenzje gier których tytuły zaczynają sie na "t" na przykład. To samo z zapowiedziami i z wideoteką. Chcę aby na stronie istniała możliwość obejrzenia trailerów itd. coś jak na kikoo.pl klikam i leci. Trailery nie będą się zmieniały, na stronie ,ma być wyświetlany ostatnio dodany. Gdy dodamy nowy stary wpada do videoteki która równiez powinna zostać ułożona alfabetycznie żeby mozna sobie było łatwo odnaleźć trailer ulubionej gry.

Wszystkie nowe recenzje testy i zapowiedzi będą wyświetlane w tych 3 dużych okienkach.

Potrzebna będzie również taka mini encyklopedia gier. Dział nazywać się powinien Encyklopedia, poukładany ma być alfabetycznie tak jak recenzje etc. Po kliknięciu na tytuł gry ma się pojawić okładka ocena naszej redakcji i linki do wszystkich materiałów związanych z ta grą (newsy, recenzje trailery itd) grupa wiekowa do której kierowana jest ta gra, rodzaj gry (strzelana itd), platformy na które ta gra ma się ukazać/ukazała się i data premiery. Do encyklopedii będziemy dodawać każdą grę o której materiał się pojawi na stronie. Dla przykładu. News o Gears of War 2 - od razu dodajemy ta grę do encyklopedii i linkujemy wszystkie materiały z nią związane. Nie dodajemy gier o których nic nie napisaliśmy. Nie opisujemy piszemy takich mini recenzji w encyklopedii (bo nie jesteśmy Gry-Online). Gdy dodajemy nowy materiał na stronę to od razu dopisujemy go do wpisu encyklopedycznego danej gry. Po wejściu do encyklopedii gracze powinni mieć możliwość oceany gry (ocena będzie wspólna  pod recenzją i w encyklopedii – głosy powinny się sumować).

Gry Flash
- analogicznie do działu recenzje. Wchodzisz w Gry Flash, klikasz na odpowiednią literkę, wybierasz tytuł gry - odpala się okno ze screenem z gry i tekstową informacją  o grze (ocena graczy - dostępna tylko dla zarejestrowanych - GiT nie będzie recenzowało gier zrobionych we flashu) oraz przycisk który pozwoli nam zagrać:)

Działy które będą opisane poniżej nie powinny mieć odnośnika w głównym menu. Powinny tylko istnieć w ramkach po bokach strony.

Dodatkowo będzie potrzebna ankieta. Oczywiście głosować będą mogli tylko zarejestrowani. Ankieta powinna mieć możliwość komentowania przez zarejestrowanych.

Oprócz tego ranking gier który będą układać gracze. Po prawej stronie będzie lista gier. Z okładką typem gry oraz platformą, każdy zarejestrowany powinien mieć możliwość zagłosowania na dany tytuł tylko raz. Dodając jej punkt – klikając "+" (coś takiego jak jest na tym forum)oraz odejmując klikając "–" (minus). Toplista będzie wymieniana co miesiąc np. w tym miesiącu głosujemy na najlepszą strzelankę (propozycje zgłaszają czytelnicy) a za miesiąc na najlepsza platformówkę itp.


Oprócz tego w jednej z ramek będzie spis premier gier które mają się ukazać w następnym miesiącu. Ma to wyglądać tak. Tytuł gry, typ, platformy na które ma się ukazać oraz data premiery w europie.

Ok to by było na tyle. Główne menu na pewno się nie zmieni.
Dopiszę coś gdy jeszcze coś wpadnie mi do głowy. Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje do tego działu to piszcie śmiało.

Ostatnio edytowany przez Phantom (2008-09-02 16:57:16)


Kici kici miał, kici kici miał, będe ogniem ział...

Offline

 

#3 2008-08-27 14:54:19

Cristof

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 29
Punktów :   

Re: Kategorie

Dawid napisał:

Szefowie danych działów proszeni są aby przedstawiali listy działów, jakie powinny być w ich pionach.

a czemu szefowie tylko, niech każdy pisze kto ma jakiś pomysł.



A co do działu muzyka to tutaj parę pomysłów ode mnie.

Newsy - wiadomo ze nie każdy słucha wszystkiego i nie każdego interesują newsy o gatunku muzycznym którego nie lubi,  więc każdy powinien mieć możliwość przefiltrowania newsów. Ja to widzę tak, każdy news będzie otagowany, użytkownik będzie mógł w profilu zaznaczyć jakie newsy go interesują (każdy tag - jeden gatunek np. hip hop, metal, pop, punk, hardcore, elektronika, rock, reggae klasyka [najlepiej się postarać, żeby to było jak najogólniej]) To samo można zrobić w dziale gry, gdzie by się zaznaczało newsy na jakie platformy nas interesują.

Recki - to wiadomo. fajnie jakby były dwie oceny - ocena redakcji i ocena użytkowników.

Encyklopedia - podobnie jak napisał kolega wyżej.

Wywiady - to wiadomo. w tym można by zrobić oddzielny dział Vi-wiady (wywiady video). [fajnie jakby filmy robione przez nas były na naszym plejerze a nie na jakimś youtube czy innym takim]

Gigi - koncertowa baza danych. Każdy użytkownik mógłby zaznaczyć na jaki koncert chce się wybrać i później możliwość zrecenzowania go. trochę tak jak jest na last.fm można by tez dawać foty czy materiały filmowe.

Baza teledysków.

[b]Teksty piosenek[b]




Fajnie jakby dział z grami miał video recenzje, gamplaye itd.

Offline

 

#4 2008-08-27 15:11:35

Phantom

Nowy użytkownik

5477037
Call me!
Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 1

Re: Kategorie

Będzie miał Napisałem trailery ale bedzie też gameplay, i wideo recenzje itd

Mam prosbę. Starajmy się opisywać wszytko baaardzo dokładnie. To na pewno pomoże przy twozeniu strony. Poza tym najlepiej by było wszystkie rzeczy których oczekujecie na koniec dokładnie opisać w jednym poscie.

Ostatnio edytowany przez Phantom (2008-08-27 15:15:27)


Kici kici miał, kici kici miał, będe ogniem ział...

Offline

 

#5 2008-08-28 16:07:32

Dawid

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 1401
Punktów :   

Re: Kategorie

Gry online i download - podstawa:)

Offline

 

#6 2008-08-29 12:32:03

Michaxon

Proud to be gay

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 0
Punktów :   -2 

Re: Kategorie

Do przyszłego czwartku, potrzebuje, nazwy działów, oraz nazwy paneli na stronie głównej.

Offline

 

#7 2008-08-29 13:25:09

Cristof

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 29
Punktów :   

Re: Kategorie

a robimy tez takie coś, że użytkownicy mogą uzupełniać nam bazę danych?? taki otwarty system, np jest strona zespołu i jakiś użytkownik chce dodać album którego nie mamy jeszcze w bazie danych itd?

Offline

 

#8 2008-08-29 13:44:32

Dawid

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 1401
Punktów :   

Re: Kategorie

tak:)

Offline

 

#9 2008-08-29 16:00:35

Cristof

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 29
Punktów :   

Re: Kategorie

no i dobrze

Offline

 

#10 2008-08-30 08:12:12

Dawid

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 1401
Punktów :   

Re: Kategorie

Dział kultura:

Recenzje:
Książka
Teatr
Opera
Sztuka (?) – opis galerii, obrazów etc. ? Jeśli znajdą się ludzie, to też!

Zapowiedzi:
Literatura,
Teatr,
Opera.
Sztuka (?) – opis galerii, obrazów etc. ? Jeśli znajdą się ludzie, to też!

Encyklopedia:
Literatura
Teatr
Opera
Sztuka (?) – opis galerii, obrazów etc. ? Jeśli znajdą się ludzie, to też!

Czy wiesz że? – ciekawostki z danych działów
Literatura
Teatr
Opera
Sztuka (?) – opis galerii, obrazów etc. ? Jeśli znajdą się ludzie, to też!

Dział teksty presteksty – teksty niekonwencjonalne, przedstawiające racje danej osoby, a co za tym idzie kontrowersyjne. Ukazują dany punkt widzenia, burzliwe dyskusje gwarantowane.

Myśliodsiewnia – mniej kontrowersyjne teksty, głownie opisy rzeczywistości, które widzimy. Jak odbieramy ten świat, jego przemiany etc.

Mój kącik – to lekkie wierszyki i krótkie teksty, które można przeczytać popijając ciepłą herbatę. Ciekawe koncepcje mile widziane. 

Top lista – najlepsze książki w danym miesiącu. 

Teatr i Opera – dział „Co nowego?”, co aktualnie jest grane w danych teatrach i operach. Na co warto zwrócić uwagę.

Adresy – tutaj będą ulice teatrów i oper. Nie każdy wie, gdzie dany teatr jest, a my mu powiemy wszystko:).

Zatrzymaj czas – zdjęcia naszych redaktorów oraz czytelników. Codziennie jedna fotka będzie ładnie świeciła na stronie głównej.

Cytaty na górze będą pojawiały się cytaty, motta etc.

Słowa mówią o nas – inaczej wywiady .
Patronujemy – dział który będzie z czasem.

Publicystyka – to bardzo, bardzo długie teksty. Chyba wiadomo.

Poleć - kilka zdań na temat ostatnio przeczytaniej książki, obejrzanego spektaklu etc. Tutaj każdy może coś w kilku zdaniach opisać i zachęcić innego do tego albo i nie:)

Offline

 

#11 2008-08-30 11:38:23

Dawid

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 1401
Punktów :   

Re: Kategorie

A gdzie reszta? Technika prawie gotowa, muzyka jak widzę też, a film? Gdzie jest Michał? Do czwartku musi byc wszystko!

Offline

 

#12 2008-08-30 13:40:28

Cristof

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 29
Punktów :   

Re: Kategorie

Moje uwagi, pomysły i inne pierdoły:

1. W kulturze teatr i opere zeby dac razem ich dać repertuar. Tak samo w filmie repertuar kin.

2. Do muzyki można dodać dział Nasza scena, miejsce promocji Polskich zespołów. Tutaj może użytkownicy mogli by rejestrować swoje zespoły.

3. W kulturze mogłoby być miejsce dla tekstów filozoficznych, socjologicznych i innych fajnych, ogólnie rzecz biorąc artykułów humanistycznych.

4. hm... Film, no to wiadomo newsy, baza danych - filmy i ludzie kina. Repertuary kin, recenzje, tv program, mogłaby być po boku taka tabelka z zaznaczonymi najciekawszymi pozycjami w tv danego dnia. hm... baza trailerów, w encyklopedii (bazie danych) nagrody kto co za co dostał, Oscary i inne tam, wywiady i Vi-wiady (to może być w każdym dziale, i np. pod adresem vi-wiady.stacjakultura.pl [czy jak to się nazwie] były by te video wywiady razem w jednym miejscu, oczywiście jak już będzie ich trochę więcej.)

5. W każdym dziale może być jedno okienko czy tam dzialik StacjaKultura Poleca. I tu gry,filmy,muzyka,książki itd.

dobra naraze tyle, idę się ogarnać bo wstałem niedawno XD jak coś mi się przypomni to napisze.

Offline

 

#13 2008-09-01 10:16:15

Michaś

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-31
Posty: 8
Punktów :   

Re: Kategorie

oki,więc tak:

do muzyki dodałbym jeszcze sylwetkę : którki lub dłuższy opis wykonawcy

to co zaproponował Krzysiek jest jak najbardziej ok.

Film,a więc tak :

newsy

zapowiedzi "co nowego"

recenzje ( ocena redakcji ocena użytkownika)

wywiady

repertuar kinowy

sylwetki : aktorów reżyserów itp

top 10 filmów (film miesiąca, wszech czasów) jakaś ankieta głosowanie, comiesieczny wynik??

relacje ( festiwale itp)

dział "kultowe" : czyli bareja,rambo,rocky itp wszystko co z tym związane

słuchajcie rozwine to jak najszybciej,jak bym to widział,lece do pracy,pozdrawiam

Offline

 

#14 2008-09-01 13:59:08

Cristof

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 29
Punktów :   

Re: Kategorie

Michaś napisał:

oki,więc tak:

do muzyki dodałbym jeszcze sylwetkę : którki lub dłuższy opis wykonawcy

to co zaproponował Krzysiek jest jak najbardziej ok.

No tak mi chodziło o to ze jest strona artysty/zespołu i na niej jest sylwetka i dyskografia klikamy na jakiś album i tam są dostępne recenzje. itd Jeszcze jak np. w sylwetce by brakowało opisu to można by dać jakiś tekst w stylu "niestety nie mamy opisu tego artysty w naszej bazie danych, ale może pomożesz nam to zmienić" i link przez który użytkownik mógłby zamieścić właściwy materiał o nim.

Offline

 

#15 2008-09-03 13:48:16

uzumaki

Użytkownik

4264223
Skąd: strzyżów/warszawa
Zarejestrowany: 2008-09-02
Posty: 27
Punktów :   

Re: Kategorie

ja proponuje od siebie pare dzialow np. rockownia (kapele, koncerty, recenzje plyt, biografie, dyskografie)
kinomania (wszystko na temat filmu, kina, recenzje, zapowiedzi, skad, po co i kto ) nie wiem czy bedzie tu pasowal taki dzial ale ze jest to moj konik: szeroko pojeta kultura fizyczna jako sposob na szlifowanie charakteru i zwiekszania mozliwosci wlasnego ciala --> nie wiem czy ten dzial moglby tu pasowac totez nie mam jeszcze dla niego nazwy
a to pytanie ogolne, czy znajdzie sie miejsce na jakis dzial hmm... japonistyczny? bynajmniej nie opierajacy sie wylacznie na watkach filmow animowanych ;]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl